České divadlo

České divadlo.cz

Skočit na obsah

Změna představení přehlídky České divadlo 2012

FOIBOS - 20. 4. 14:27
Změna představení přehlídky České divadlo 2012

V důsledku onemocnění jednoho z hlavních představitelů Klicperova divadla Hradec Králové nelze uvést v neděli dne 22.4.2012 od 19 hodin v Divadle pod Palmovkou plánovanou inscenaci Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: Figarova svatba.

Náhradně uvedeme hru Davida Drábka „Jedlíci čokolády“. Tato hra je autorem psána pro tři jeho hradecké múzy: v roli Rózy se představí Pavla Tomicová, jako Helena Isabela Smečková Bencová, Valérii hraje Pavlína Štorková. Milovníkům čokolády pak sdělujeme, že nabídka pralinek obsahuje příchuti Čechova, Almodóvara i Woodyho Allena, občas i nějaký ten hollywoodský oříšek.

Láska nebeská při zastávce v Čechách. Příběh tří sester, co se stavějí na vlastní nohy po smrti otce, který se v šedesáti zabil v autoškole. Nejmladší Valérie trpí agorafobií a nebyla od jeho smrti venku, Róza se projedla ke dvěma metrákům váhy a prostřední Helena jako jediná vydělává a kormidluje chod domu na předměstí. Otec v závěti odkáže Valérii svůj supermanský kostým, v němž anonymně zachraňoval lidské ztroskotance. Pomůže teď jeho vlastním dětem? Na scéně se dále objeví tři muži a několik psů. Tato hra je autorem psána pro tři jeho hradecké múzy: v roli Rózy se představí Pavla Tomicová, jako Helena Isabela Smečková Bencová, Valérii hraje Pavlína Štorková. Milovníkům čokolády pak sdělujeme, že nabídka pralinek obsahuje příchuti Čechova, Almodóvara i Woodyho Allena, občas i nějaký ten hollywoodský oříšek. Celé to nejlépe vystihl jeden malý druháček: „Lázka. Lázka je dobrá jako bůch a lázka má srdce. Lázka je dobrý noční vánek a je příjemná. Lázka je dobrá a krásná jako pelikán. A je hezká.“

Podrobněji o inscenaci zde.

Režie: David Drábek. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Hudba: Darek Král. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Simona Rybáková. Pohybová spolupráce: Henrieta Hornáčková. Asistent režie: Eva Kratochvílová.

Hrají: Isabela Smečková Bencová, Pavla Tomicová, Pavlína Štorková, Dušan Hřebíček, Jiří Zapletal, Miroslav Zavičár, Zora Valchařová-Poulová, Jakub Tvrdík, Zdeněk Petrák, Eva Kratochvílová, Josef Čepelka, Jakub Tvrdík a další.

Hodnocení článku

Nejlepší známka je 1, nejhorší známka je 5.
TOPlist SEO Rozcestník